GRZESIU, NIE SPIEPRZ TEGO

by romskey

Prawdę mówiąc podszedłem do tekstu z Newsweeka z pewnym założeniem. Skoro poleca go ***ktoś***, to pewnie będzie to znowu jakaś forma zachęcania „liberalnej-centrowej-lewicy-demokratycznej” (wybaczcie nazwę ale takie czasy) do głosowania na PO. Zakładałem, że pojawią się oczywiste wzory matematyczne, odwoływanie się do logiki, mniejszego zła, odmrażania uszu na złość mamie, itd, itp. Zakładałem, że wszystko to stanie się za sprawą wygładzonych argumentów, czyli nie mówimy: „głosujemy na PO” tylko „głosujemy przeciwko PiS”, nie mówimy „PO wchłonie Nowacką” tylko „poszerzamy centrowo-lewicowe skrzydło koalicji”. Takie miałem założenia.

Jednak pojawiły się sentymenty gdy Michalski Cezary przywołał argument lojalności Nowackiej, wspomniał Palikota bez wdeptywania go w glebę a przypomnijmy, że za czasów władzy PO dokonywano parszywego niszczenia wszelkiej konkurencji politycznej (czy choćby głosów krytyki wewnątrz partii) dokonywanego tak przez działaczy partyjnych jak i medialnych włazodupów PO. To nawet wybaczyć można ale zapomnieć trudno (tym bardziej, że niedopowiedziane pozostaje to czy KOD nie zdechł z tego powodu). Kiedy jednak Bąkiewicz z ONR kandyduje na prezydenta Pruszkowa to przestaje być zabawnie i matematyka podpowiada inne wzory. Np. gdy na listach koalicji znajdą się ciekawe nazwiska tzw. „lewicy Nowackiej” to właściwie… nie widać przeszkód by PO (jako koalicja) stała się mniej konserwatywna. Oczywiście to tylko sen na jawie i G.Schetyna jest gotów na takie ryzyko, ponieważ nie boi się że Nowacka mu PO przejmie gdyż wie, że „lewica” nie spełnia norm ilościowych.. ale zostawmy to na tę chwilę.
Dalej w tekście Michalski przekonuje o spójności programów w wielu punktach, choć to jest już abstrakcyjne gdybanie, nawet gdy w porywach z sensem („polska polityka jest nieprzewidywalna dalej niż na dwa tygodnie wprzód” – JP). Uwagi o sekciarstwie Zandberga bezcenne(!) (…. Adrianowi też coś wybaczyć byłoby można ale zapomnieć trudno i on wie co, a jak nie wie to niech przypomni sobie progi wyborcze dla koalicji).
Pytanie nr. 1
Co ma tekst C.Michalskiego do wyborów samorządowych, gdy ewidentnie odnosi się do wyborów parlamentarnych? – przy parlamentarnych argumenty polityczne mają nieco większe znaczenie.
Pytanie nr. 2
Jaka będzie reprezentacja ludzi Nowackiej na listach wyborczych 2019 (wybory parlamentarne) i jakie będą ich realne szanse „matematyczne” na wejście do sejmu?

Pytanie drugie jest nawet bardziej istotne i obiecuję obserwować temat ze znacznym zainteresowaniem oraz otwartością. Hasło dnia: „Grzesiu, nie spieprz tego”.

————————————-
Tu link do tekstu, który warto przeczytać i o którym mowa

Zabijanie Barbary Nowackiej w lewicowym kółku. Polemika z tekstem Adama Leszczyńskiego
(http://www.newsweek.pl/opinie/barbara-nowacka-zabijanie-w-kolku-polemika-z-tekstem-adama-leszczynskiego,artykuly,433436,1.html)

A tu skan zmuszonego do aktywności mojego mózgu i jak sądzę Waszego również.

Reklamy