JAK ZROBIĆ PRZEKRĘT

by romskey

1. Zacznij od rodziny. Ta ufa Ci najbardziej i nie będzie zbyt gorliwie domagać się spłaty udzielanych Ci pożyczek.
2. Stopniowo rozszerzaj działalność na najbliższych przyjaciół, ale mierz wysoko, na biednych nie zbijesz kokosów.
3. Stwórz pozytywną plotkę o sobie, poszerzaj krąg powierzających Ci swoje oszczędności o kolejne osoby, najlepiej te, które zostały pozytywnie nastawione do Ciebie przez rodzinę i przyjaciół
4. Stwórz sekret – nikt nie może poznać tajemnicy Twojej skuteczności. Twierdź z dumą, że posiadasz unikalny system inwestowania. Nazwij go bardzo technicznie i przekonująco a każdy pokiwa głową z uznaniem udając, że wie o co chodzi.
5. Obiecuj niewysoki ale stabilny procent, tym osłabisz czujność tych, którzy nie wierzą w „milion w tydzień”
6. Twórz mit. Ludzie, którzy chcą się do Ciebie zbliżyć muszą czuć elitarność. Tylko rekomendacje, wysokie „wstępne”.
7. Poszerzaj krąg chcących u Ciebie lokować i pomnażać pieniądze.
Nawiązuj współpracę z instytucjami, twórz sieć pośredników, którzy będą wypłacać odszkodowania za to, że Cię nie sprawdzili.
8. Wykazuj wyjątkową dbałość o autentyzm i przejrzystość lewych rachunków, trzymaj się twardo terminów wypłat procentów.
9. Chroń prestiż, bądź filantropem, wtedy nikt nie odważy się powiedzieć, że jesteś złym lub podstępnym człowiekiem. Każdy nieufny wobec Ciebie, kto wyrazi głośno swoje wątpliwości zostanie odsądzony od czci i wiary lub nawet wykluczony ze środowiska tych, którzy ufają Ci.. tzn. powierzyli Ci pieniądze (odszczepieniec ewentualnie napisze książkę pt. „Nikt nie chciał słuchać”).
10. Kupuj jachty, domy, samochody, baw się.
11. Przelej pozostałe Ci pieniądze na konto kogoś zaufanego. W razie wpadki konsekwencje poniesiesz tylko Ty a wtedy i tak nic już nie będziesz posiadał.

Rad udzielał Bernie Mudoff. Ratownik wodny, monter zraszaczy, niedzielny student, inwest… Wnuk emigranta z Polski. W jednym z ostatnich listów do córki napisał:

Nazywają mnie albo wujek Bernie lub Pan Madoff. Wszędzie gdzie chodzę, słyszę pozdrowienia i życzenia dobrego samopoczucia. To naprawdę słodkie, że wszyscy tak interesują się moim zdrowiem, nawet pracownicy więzienia. Jest tu znacznie bezpieczniej niż na ulicach Nowego Jorku.

madoff

Reklamy