PALIKOT I SEJMOMAJDAN

by romskey

Rozprawkę o „cynizmie Palikota” po sławetnym wycieku bez wycieku powierzam makro-cynikom, którzy będą na tym evencie robić karierę w blogach i mediach. Przejdę do rzeczy. Palikocie! Czy Ty, do diabła, uznałeś, że będziesz teraz (w ramach powiększania elektoratu?) komunikować się z ludźmi za sprawą mediów, bo takie są reguły? Chcesz być pouczającym oratorem, tatą narodu przemawiającym ze szkiełka jak D.Tusk lub chcesz podczepiać się pod każdy „news dnia”? Kto Ci doradza?? Oldboje z Europy+, którzy na eksploatacji polskiego kołtuna zęby zjedli? Twój kapitał polityczny wyrastał z mówienia spośród ludzi a nie do ludzi (klarownie rzecz omówił dr. Wojciech Krysztofiak w swoim tekście „WALKA NA EUROWYBORCZE SPOTY…”)! „Mówić spośród ludzi” to przedstawiać oczekiwania wyborców, mówić ich głosem a nie te oczekiwania kreować, co usiłują robić media i pozostałe partie. Czy Twoi wyborcy chcą słyszeć o tym co TR myśli na temat giełdy w Moskwie lub „Idiocie” Frasyniuka w rozmowach Rymanowskiego, czy może chcieliby usłyszeć, że ich stałe oczekiwania ktoś reprezentuje?

Od cholernych kilku miesięcy, nie usłyszałem praktycznie nic o tym za co oddałem głos na Palikota, a nie oglądam mediów, mam FB z pierwszej ręki, niby. O tym, że księża ruchają ministrantów mogę przeczytać w dowolnej gazecie i zastanawiam się, czy rolą posła jest dawanie mi linków do takich treści? – droga usługa stosunkowo. Sposób na istnienie w polityce? Lolo Ferrari powiedziała kiedyś: „nieważne co się mówi, ważne że się mówi”, tylko że polityk nie jest gwiazdą porno czy pajacem garnącym się do każdego medialnego show by pstryknąć sobie samojebkę (selfie – zdjęcie z ręki). Duże partie mogą robić sobie taki pi-ar na dużych sprawach, małym partiom pozostają gówienka. Na dużym gównie robi się dużą karierę, a na małym małą. Tylko jaka to kariera? Popatrz na sondaże.

Nie bądź Palikocie rybą żerującą w mule na dnie rzeki niczym Mularczyk (bardzo semantyczne nazwisko – jak oceniłby Tusk). Przestań również nabierać się na duży kał unoszący się tuż pod powierzchnią bo to zwykle zanęta. Nie bądź też PiS, które na dowolny temat powtarza swoje „Bóg, Honor i gender”. Ja wiem, że trudno odnaleźć się między „wielką budową” (PO) i „wielkim burzeniem” (PiS) ale…

Realizacja idei zdobycia władzy pt.: „tylko tak można coś w tym kraju zmienić” to zapowiedź długiego i kosztownego procesu. Proces ten może ludzi wkurwić, tym bardziej gdy zaczniesz grać znaczonymi kartami „bo inni grają”. Gdy zadałem sobie pytanie o to dlaczego zagłosuję na TR w eurowyborach, odpowiedź była prosta, choć dalece zaniżająca oczekiwania: „Palikot to jedyna wiarygodna opcja [antyklerykalna]”. Z braku laku pozostał mi antyklerykalizm choć liczyłem na więcej. Owe ‚więcej’ rozmyło się po prostu i nie pomogłoby w krystalizacji ideowej TR podczepianie się pod show Mularczyka. Zresztą, chciałbyś zbawiać kolejnych, a tych pierwszych już zbawiłeś?

Jesteśmy w podobnej sytuacji. Ja również zaliczam spadki i wiem, że mógłbym łamać reguły by przeć do przodu, kłamać, kląć lub pokazywać gołą dupę, ale nie robię tego bo wierzę w to co robię. Powiedziałeś kiedyś "Jesteśmy demokratami" więc trzymaj się tego. Nie buduj kapitału na wspieraniu Sejmomajdanów, które demokratyczne nie są tym bardziej, że udowodnienie inspirowania ukraińskiego Euromaidanu przez USA czy Niemcy jest skomplikowane, o tyle inspirowanie Sejmomajdanu przez Mularczyka jest tak jasne jak wiosenne Słońce. Czekać tylko, aż ktoś do sejmu przytaszczy inkubatory z wcześniakami, nie bądź to Ty.

Palikot copy
(graph-mod: GW)

Reklamy