TEN KRAJ ZWARIOWAŁ: WOŚP

by romskey

pfr

Jurek Owsiak apeluje: „Prosimy miliony rodaków, którzy skorzystali z działań Orkiestry – nie zostawiajcie nas z tymi potworami, którzy depczą każdą piękną ideę” Szef Orkiestry kolejny raz tłumaczy się, tym razem z pochodzenia kupionego za kredyt mieszkania, które wg. oskarżających miał zrabować z puszek WOŚP..

Odpowiadając na apel J.Owsiaka postanowiłem nawiązać w formie do popularnych telewizyjnych programów typu „PRAWDA CZY FAŁSZ”. Pod uwagę weźmiemy następujące tezy: Przyjmijmy, że atakujący J.Owsiaka nie atakują idei a jedynie uczciwość organizatora i swoim działaniem chcą podważyć jego wiarygodność. Przyjmijmy, że Owsiak przejadł się Polakom przez 20 lat kwestowania (czytaj. dziadowania). Przyjmijmy, że Owsiak wyręcza państwo. Przyjmijmy, że pacyfikuje niezadowolenie społeczne.

Teza nr. 1. Jurek Owsiak jest złodziejem
Oskarżający Jurka Owsiaka o nieuczciwość i zagarnianie datków trafiają częściej do sądów jako oskarżeni o dystrybucję plot i pomówień niż jako oskarżyciele. Gdyby ich zarzuty posiadały realistyczne uzasadnienie, to J.Owsiak powinien znaleźć się na ławie oskarżonych lub za kratami. Czyżby rozsiewane przez nich domysły były wzięte z dupy, skoro na ich podstawie nie można nikogo oskarżyć i skazać?
Czy Jurek Owsiak jest złodziejem? FAŁSZ!

Teza nr. 2. Jurek Owsiak i WOŚP przejadły się społeczeństwu.
Ranking wysokości kwot zbieranych w trakcie Orkiestry ukazuje dość stabilny wzrost. W 1993 zebrano blisko 2.5 mln. złotych a w kolejnych latach suma ta rosła. W roku 2013 WOŚP zebrała 50 657 747,68 złotych. Wielkość uzyskiwanych kwot wskazuje na wzrost zaufania Polaków do Orkiestry.
Czy Jurek Owsiak i WOŚP przejadły się społeczeństwu? FAŁSZ!

Teza nr. 3. Jurek Owsiak wyręcza państwo
Owsiak nie robi niczego odkrywczego. Szpital może otrzymywać m.in. od pacjentów dobrowolne wpłaty na rachunek bankowy lub do kasy szpitala. Datki te są przekazywane na cele statutowe placówki. Dobrowolne i legalne wspieranie szpitali jest na świecie niebudzącym zastrzeżeń standardem .
Czy Jurek Owsiak wyręcza państwo? FAŁSZ!

Teza nr. 4. Jurek Owsiak pacyfikuje niezadowolenie społeczne
Gdy gra WOŚP Polacy mają swój ramadan i zdają się zapominać o innych problemach. WOŚP gra jednak od 20 lat (ile to kadencji? Ile różnych rządów?) czy dopiero teraz owsiakowa orkiestra okazała się groźna dla interesu społecznego? Trudno sądzić, że zlikwidowanie WOŚP byłoby właściwym krokiem ku polepszeniu sytuacji w kraju.
Czy Jurek Owsiak pacyfikuje niezadowolenie społeczne? PRAWDA!

Jurek Owsiak został nazwany pupilem władzy choć organizowaną akcją demaskuje brak społecznego zaufania nie tylko do państwa i zarządów szpitali ale także wielu instytucji pomocowych (w tym Caritas) posiadających bardzo niejasną i chłonną rachunkowość. WOŚP jest społecznym manifestem – „wolę dać Owsiakowi niż księdzu”, „wolę orżnąć skarbówkę a do puszki wrzucę”, „nie mam kurwa wiele, ale są bardziej potrzebujący ode mnie”. Wiecie co to znaczy? WOŚP realizuje to, co nie udaje się żadnej władzy czy religii. Jednoczy ludzi różnych wyznań i przekonań w imię zrobienia czegoś uniwersalnie dobrego – bez nienawiści, szczucia, walki. WOŚP wyzwala w ludziach dobro.

owsiak

Reklamy