DUDA, NIE PIE….L

by romskey

Jestem Polakiem nie w pełni zadowolonym. Wiele spraw w tym kraju nie idzie tak jak powinno. Jednak ty, który p…lisz o braku dialogu, tak naprawdę nigdy nie chciałeś z nikim rozmawiać! Choćby Palikota ci przypomnę. Pamiętasz? Przeszkodziły wówczas względy religijne, o których dziś nie wspominasz. Dziś wygładziłeś slogany: „Więcej wolności dla Polaków”, „Dość lekceważenia społeczeństwa” – kto ma to kupić mistrzu lekceważenia i wolności spod znaku bp. Hosera? Próbowałeś dogadać się kiedyś z Polakami? Od tego należałoby zacząć.

Ufasz w to, że lud-frajer kupi słowo „wolność” bo u Le Bona pisało, że zawsze chwyta? Wolność Dudy? Czy chodzi o wycofanie religii ze szkół dające rodzicom wolność wyboru, wolność godła w komisariacie, wolność po „skręcie”, bezpieczną aborcję, wolność słowa Lemańskiego, tolerancję, możliwość przeprowadzenia spokojnego wykładu przez Baumana? O jakiej ty wolności pleciesz? Pewne sprawy mógłbyś uściślić. Mamy XXI w. Komunikacja międzyludzka stoi na zaawansowanym technologicznie poziomie. Kto nie gada z ludźmi, to znaczy, że nie chce. No ale ty bardziej prowadzić chcesz niż gadać. Nie wiem czy nęci cię „koryto”, nie wiem co obiecał ci prezes lub ten z Torunia, ale może powiedz o tym, bo jak ludzie sami domyślą się to odmówią sprzątania śmieci po twoich występach.

To co proponujesz nie ma niczego wspólnego z gniewem ludu, z protestami w Grecji czy Hiszpanii, nie ma niczego wspólnego z ruchem oburzonych na Wall Street, nie ma nawet niczego wspólnego z ACTA. Kolejna szopka, w której celem jest zbiorowe zdjęcie z podpisem „jest nas wielu” i dlatego tak zależy ci na statystach. Ludzie są znużeni władzą, ale gotowi są ją pokochać za każdym razem, gdy wespół z wąskim kręgiem buczących znajomych prezentujecie jak rozumiecie wolność, uwagę i dialog. Naprawdę wolę lamentować w internecie i wolę głosować przez internet właśnie dlatego, że ty zapowiadasz, że będziesz na ulicy.

walker

Reklamy